Rosja państwo niezwykłe

Styczeń 25, 2019 o 00:23

   bazylikaRosja jako największe państwo na świecie jest nie tylko mocarstwem politycznym, militarnym i gospodarczym. To również niezwykły kraj skrywający wielkie tajemnice i wiele ciekawostek. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy się z wami podzielić właśnie takimi ciekawostkami. Oto najlepsze z nich.

Rosja jest krajem 55 razy większym od Polski, gdzie główną religią jest prawosławie. Najdłuższą rzeką jest Lena, która ma ponad 4400 km. Rosję zamieszkuje niemalże 200 tysięcy naszych rodaków, a średnia temperatura wynosi 13 stopni poniżej zera zimą oraz 20 stopnie w lipcu. W Rosji można pić piwo na ławce w parku bez obawy o rosjaotrzymanie mandatu. Stolica kraju Moskwa posiada najlepszy system metra na świecie. Jedną z niewielu stref wolnych od alkoholu jest McDonald. W Moskwie znajduje się największy McDonald’s, który może pomieścić ponad 700 osób.Rosjanie są narodem twardym, jednak podatnym na propagandę. Wielu Rosjan uważa, że jak ktoś nie mówi w ich języków jest szpiegiem. Rosja posiada najwięcej lasów na świcie, na Syberii rośnie ponad 25% wszystkich lasów świata, a dwutlenku węgla pochłaniają więcej jedynie lasy Amazonii. W Rosji znajduje się największe jezioro na świecie – Bajkał. W Moskwie jest najwięcej na świecie budynków o wysokości przekraczającej 35 metrów. Rosyjskie jezioro karaczaj jest najbardziej toksycznym miejscem na świecie. Przez wiele lat uchodziły do niego płynne radioaktywne odpady z zakładów chemicznych.

W kraju tym jest największy czynny wulkan na świecie – Klyuchevskaya Sopka (4750 m wysokości). Moskwa jest największym miastem w Europie. Mieszka w niej ponad 12 milionów ludzi. W Moskwie mieszka 74 miliarderów. 3 razy więcej niż w Nowym Jorku. Rosjanie wypijają ponad połowę światowej produkcji wódki. Największe rosjankalotnisko w Rosji znajduje się w Moskwie. Rocznie korzysta z niego ponad 33 miliony osób. Kreml moskiewski jest największą na świecie średniowieczną twierdzą zbudowaną w XIV-XV wieku. Na Kremlu znajduje się największy dzwon na świecie. Ma 6.14m wysokości i waży 223 tony. Najniższa temperatura: -69,8 °C zmierzona została w Verkhojansk. Najwyższa temperatura: 45,4 °C zmierzona została w Kałmucja.