Cała Rosja

Luty 28, 2019 o 21:43

kolorowa-rosjaO Rosji i Rosjanach krążą różne stereotypy. Jedno jest znane – jest to kraj niezwykły i nie ma na świecie takiego drugiego. Co można powiedzieć o największym kraju świata ? Otóż bardzo dużo. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Rosjanie są rozrzutni. Rosjanina rozpoznamy z daleka. Jeżeli stać go na drogie wyjazdy to na pewno skorzysta z takiej możliwości. Ba, nie omieszka jeszcze pokazać wszystkim wokół ile ma pieniędzy. Za granicą często widać obnoszących się portret-rosjaninaswoimi pieniędzmi Rosjan. Nic dziwnego, że miejscowości typowo turystyczne są w głównej mierze nastawione właśnie na tych jednych turystów. Przykładowo na Krecie można znaleźć kilkadziesiąt sklepów z futrami naturalnymi i sztucznymi, a przypomnijmy na Krecie jest całkiem ciepło. W Rosji największym świętem jest Nowy Rok. Na Nowy Rok przygotowuje się wszystkie tradycyjne potrawy, tego też dnia do dzieci przychodzi Dziadek Mróz i rozdaje prezenty. Jest to święto na które czeka każdy mieszkaniec tego kraju. Pijaństwo – prawdą jest, iż Rosjanie potrafią wypić dużo i to nawet kiedy pozostałe nacje od stołu już odpadną. Nie jest to naród, który pije najwięcej na świecie, jednak pije dużo. Pewnie jest to związane z surowymi warunkami klimatycznymi, a może z wiecznymi problemami ustrojowymi państwa. Rosjanie przy piciu lubią również dobrze zjeść, a swoim kompanów od picia zasypywać milionem przeróżnych anegdot.

Rosjanie są gościnni i to jak! Gdy uda nam się pozyskać zaufanie Rosjanina to przyjmie on nas do swojego domu z pełnym rosjankasercem i uśmiechem. Stół będzie uginał się od potraw i alkoholu. Będą to przeróżne rarytasy i to te najlepsze. Rosyjska gościnność jest znana i pożądana. Rosjanie również podobnie jak Polacy nie pojawiają się w gościach bez prezentu. Tacy już są, tak są wychowani i takie mają wielkie serca. Rosyjski naród ma również jednego jobla. Są zakochani w swojej kinematografii oraz literaturze. Cytatami z filmów urzekną niejedną osobę, a znajomością literatury niejednego mola książkowego. Swoje ulubione filmy oglądają setki razy. Prawdziwi psychofani! Rosjanie mają ogromną wiedzę na temat kultury. Bilety na wszelkie spektakle teatralne, a już na balet w szczególności, są wykupywane z nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Jezioro łabędzie Dziadek do orzechów to coroczne hity. Rosyjski kraj trzeba odwiedzić by przekonać się na własnej skórze jak tam jest, a dzięki naszym wskazówką będzie nieco łatwiej.