Rosyjskie zegarki

Czerwiec 29, 2019 o 16:23

vostok-europe-zegarekRosyjskie zegarki słyną z niespotykanego i niezwykłego wzornictwa oraz świetnej jakości wykonania. Od wielu lat mają rzeszę fanów, którzy wyczekują kolejnych modeli swoich ulubionych marek. Dzisiaj napiszemy kilka argumentów za kupnem rosyjskiego zegarka.

vostok-europeNa pierwszy plan idą zegarki Szturmanskie. Pojawiły się one w 1949 roku. Z początku były dostępne tylko dla bardzo wąskiej grupy społecznej  – otrzymywali je absolwenci szkół wojskowych w Rosji Radzieckiej. Dzięki takim zabiegom zegarki te zyskały status prestiżowych i unikatowych. W dzisiejszych modelach dalej możemy znaleźć nawiązanie do starych czasów. Wyróżniają się one klasą i elegancją. Sercem tych zegarków jest mechanizm automatyczny dodając zegarkom prestiżu oraz poczucia niezawodności. Zegarki rosyjskie były również tworzone przy współudziale firmy litewskiej. Mowa o zegarkach Vostok Europe. Dzięki tej międzynarodowej współpracy od roku 2003 możemy posiadać świetne zegarki słynące z zaawansowanej technologii oraz unikatowych rozwiązań. Zegarki te dzięki skórzanym paskom wysokiej jakości nadają się to wszelkich wariacji jeżeli chodzi o dopasowanie i personalizację.

szturmanskieJednym z świetnie wykonanych zegarków Vostok Europe jest model Lunokhod 2. Jest to zegarek przeznaczony dla fanów adrenaliny. Posiada on wodoszczelność aż do 300 metrów, wyposażony został również w chronograf oraz praktyczny datownik. Szkoło wykonane jest z niezwykle innowacyjnego materiału zwanego K1. Posiada również nowoczesną technologię podświetlania, a więc podświetlanie trytowe. Określając ten model jednym zdaniem można powiedzieć , iż jest to nowoczesność w klasycznym wydaniu. Wracając do zegarków Szturmanskich należy wspomnieć również o jednym z mało znanych faktów. Otóż Jurij Gagarin odbywając swój lot w kosmos na nadgarstku posiadał właśnie jeden z modeli rzeczonej marki. Właśnie te wydarzenie było inspiracją do tworzenia kolejnych modeli marki, między innymi modelu Szturmanskie Gagarin. Zegarek ten posiada mechanizm kwarcowy, chronograf, a na tarczy została uwieczniona data pierwszego lotu w kosmos – 12 kwietnia 1961 roku.